שיטת הטיפול

כשפונים אליי לעזרה, שתי השאלות השכיחות ביותר הן: באיזו שיטה אתה מטפל? והאם זה טוב ל… (השלימו את החסר).

למה זה טוב?

רובנו פונים למטפל רק כשיש בעיה ספציפית, כזו שסובלים ממנה בצורה ברורה ודחופה. במצב כזה בדרך כלל המטופל לחוץ, דואג, כואב. הוא לא במיטבו, וגופו – אף על פי שניסה להתריע בעבר במגוון דרכים מעודנות – שרוי עתה במצוקה חריפה מדיי, כזו שמצריכה זמן ניכר ומשאבים שונים, לפעמים עד כדי ייאוש.

מנגד, כשהכל נראה כשורה, ולו על פני השטח – אנחנו לא מוצאים לנכון אפילו לחשוב על האפשרות ללכת לטיפול. מה הטעם? אבל, טיפול בגישה הוליסטית הוא הרבה מעבר לכיבוי שריפות. טיפול בגישה הוליסטית זה דרך חיים שמכוונת לתחזוקה שוטפת, לסקרנות ולהתעניינות ב"אני" ובגוף הפיזי כל ימות השנה, לבנייה ולשכלול יכולות, לפיתוח רגישות גבוהה ל"איתותים" בשלבים מוקדמים, ובסופו של דבר לביסוס בריאות במובנה הרחב והעמוק ביותר. זוהי רפואת אדם להבדיל רפואת מחלות ו/או שיטות.

עם כל אלה ועוד, צריך להתחיל מאיפשהו… ועל כן, הרי לפניכם רשימה חלקית ביותר – אך שחוזרת על עצמה בעבודתי הקלינית – ממגוון התלונות האפשריות שמניעות את הבריות לרצות בטיפול:

♦ בעיות מעיים ועיכול כרוניות ♦ הפרעות אכילה ♦ התמכרויות למגוון חומרים לרבות לתרופות קונבנציונאליות ו/או לדפוסי התנהגות הרסניים ♦ קשיי שינה ♦ מגרנות חוזרות ונשנות ♦ בעיות הקשורות לגיל המעבר וענייני פוריות למיניהם ♦ כאבי גב ממינים שונים ובכלל זה בעיות מבניות במערכת השלד והתנועה ♦ בעיות נשימה ♦ בעיות הנובעות ממתח רב ומעבודה לא נכונה ו/או מאומצת עם הגוף – ישיבה ממושכת, יציבה קלוקלת ועוד ♦ פציעות וחבלות (ספורט, תאונות וכיו"ב) ♦ משברים במערכת הזוגית-רומנטית ♦ קשיים בגידול ילדים, בהורות ובחינוך ♦ הפרעות קשב וריכוז ♦ משברים על רקע בדידות או מנגד קשיים ב'התמסדות' ♦ אובדן ופרידה לרבות שכול ♦ חרדות ופוביות למיניהן ♦ קשיים ביצירה ובמקצוע (בלבול לגבי ייעוד וכיוון מקצועי, קשיים פיננסיים, תסכולים וחיכוכים בעבודה עם עמיתים וכפיפים) ♦ אלרגיות למיניהן ♦ כעסים ♦ אלימות (בבית, בבי"ס וכולי) ועוד ועוד ועוד…

באיזו שיטה אתה מטפל? סל הכלים שבאמתחתי

הרפואות הסינית והיפנית, לרבות שיאצו וטיפולים מנואלים משלימים | תזונה והתאמת דיאטה עפ"י האנרגטיקה הסינית, לרבות תיקונים ועדכונים מרפואות עממיות נוספות | נשימה ותנועה | צ'י-קונג ואמנות הלחימה היפנית אייקידו, לרבות אייקידו-טיפולי/שיקומי
תקשור – לכל שאלה תשובה – אישית ובינאישית, רפואית (פיזית ו/או נפשית), מקצועית (עוד על דרכי כמתקשר מקצועי, הקליקו כאן)  
כירורגיית נפש – הדרכה ואימון תודעתי/רוחני ועבודה אנרגטית (הילינג) במגוון דרכים | "העבודה" לביירון קייטי | "עץ הספירות הקבלי" | "חיבור למודעות על" | ה"קוד" ועוד.

אני-מאמין