תקשור

במשך כחצי שנה כתבתי טור שבועי לערוץ הניו-אייג' באתר וואלה! בשם 'תיק תקשור' (קישור כאן) ובו חקרתי והיגגתי אודות התופעה המכונה תקשור. מדובר בכ-30 כתבות שנותנות ביחד מענה מעמיק ורחב לכל מי שבאמת מתעניין בנושא. 

במאמר שלפניכם אנסה בתמציתיות יחסית לפוגג מעט מן המסתורין ו/או הדעות הקדומות שאופפות את המתנה הנפלאה הזו המכונה תקשור. אשתדל למקד את השימוש התועלתני שאפשר להפיק ממנה, ולהזמינכם לקבל ממני תקשור אישי ו/או ללמוד כיצד לתקשר בכוחות עצמכם.

מה זה תקשור?

אני אוהב לחשוב על תקשור בתור אמנות של תיעול אנרגיה. כאשר האנרגיה חולפת דרך הפריזמה המכונה 'מוח' או 'תודעה' וכיו"ב – היא הופכת למידע מילולי-קונספטואלי, לחזיונות, לסאונד ועוד. ברמת התכלס, תקשור הוא כלי חזק בפוטנציה לפתרון בעיות ודילמות, וזאת באופן הבא: נשאלות שאלות ומתקבלות תשובות. כאשר יודעים להשתמש בתקשור בצורה נכונה ונאורה, הוא עשוי לספק מענה אותנטי והכוונה יעילה בכל דבר ועניין.

מה זה תקשור נאור?

תיעולן של אנרגיות ממקור אחד למשנהו אינו בגדר חוכמה גדולה כל כך. האמת, שכולנו עושים את זה כל הזמן. אבל לתעל אנרגיה 'גבוהה' או 'בעלת רטט/תדר גבוה' – זו כבר אמנות לשמה שאותה אני נוהג לכנות בשם מבדיל: 'תקשור נאור' או 'תקשור מן המואר'. תקשור נאור, בשונה מ"סתם" תקשור, הוא היכולת לתרגם אנרגיה גבוהה לפתרון מקורי, מלא השראה, כזה שגורם להתעלות הנפש ואשר עומד בתקן של האור, אם אפשר לומר דבר כזה, כלומר, באהבה רבה תוך העצמת האחר, להבדיל כפייה ושתלטנות, דמגוגיה, האדרת העצמי וכיו"ב.

התקשור הנאור נוגע בנקודת השורש של כל דילמה, בכל תחום אפשרי: אישי, בינאישי, רפואי, עסקי, ועוד; והוא עשוי לחשוף את הדומינו הבא, הנגיש ביותר, שהמתוקשר/מטופל מסוגל להפיל בשלב ספציפי זה של חייו, וזאת לפי מדרגתו.

כדי לתקשר תקשור נאור ו"להחזיק תדר", על הכלי המתקשר להיות חזק, יציב ונקי… הכוונה בתארים אלה לאמור בלי 'להידחף' פנימה עם התיק האישי שאנחנו סוחבים לכל מקום, שלל הדילמות והתסבוכות האישיות והבינאישיות שלנו, פסיכולוגיות, פיננסיות וכיו"ב. על המתקשר מן המואר להיות חופשי, ולו בעת התקשור לבדו, מכל החשקים והמאוויים היומיומיים שלנו, הצדקנות, החששות, האגו חסר המנוחה וכיו"ב. הוא חייב להיות מסוגל לנטרל את הגוף הרגשי שלו, את הדיעות הקדומות שלו, ועוד מספר רב של אספקטים, כדי להיות – אכן – צינור חלול הפתוח לאינטלגנציה גבוהה.  

בהנחה שהשאלות והדילמות שהמטופל/מתוקשר הביא לדיון אכן ברות תשובה ופתרון – רק תקשור נאור יכול לספק מענה אמיתי מבלי ליצור בעיות חדשות.

מאיפה האנרגיה / התשובות מגיעות? מיהן ההדרכות הללו? 

השמות והכינויים הם רבים: ישויות אור, הדרכות אישיות, אני עליון, אלוהים, מלאכים ושומרים, תת-ההכרה, המוח האחורי ועוד כהנה וכהנה. באיזשהו מקום, כל הכינויים למקורות המידע שהתקשור הנאור עושה בהם שימוש נכונים ולא נכונים בעת ובעונה אחת. הם נשמעים טוב אולי, לחובבי הז'רגון מהסוג הנ"ל. הם מצטלצלים ונוצצים משהו, או שבדיוק ההפך – מעוררים אנטגוניזם, בהיותם 'רוחניקיים' מדיי, ניו-אייג'ים מדיי, ומעוררים עקב כך תחושה של חוסר רצינות ומעופפות רבתי.

במאמר זה איני מעוניין להתייחס לסוגייה זו, לא באמת, משום שאיני נוהג לקדם נושא כזה או אחר על סמך אמונות. תחת זאת, מוזמן כל אדם לבדוק בינו לבין עצמו את תוכן הדברים שיורדים בתקשור במקום לתהות על מקורם, כלומר, לבדוק בשטח את העיצות והכלים המתקבלים ולתת להם לדבר בעד עצמם אם לאו.

האם כל אחד יכול לתקשר? 

בהחלט. תקשור הוא נחלת הכלל. זו מתנה שקיבלנו בחינם בדומה למתנת הנשימה ומתנת העיכול. אך כמו מתנות אלה ורבות אחרות, חלקנו מוכשרים יותר לדבר וחלקנו פחות. חלקנו נולדנו מוכשרים ו"נחסמנו" לאורך השנים, כתוצאה מסטייה מדרכנו… כך או כך, כולנו, ללא יוצאים מן הכלל, בהדרכה נכונה ובהתמדה, יכולים לשכלל ולהשתכלל.

בהקשר זה, אני מזמין את כל מי שמעוניין להפוך מתקשר מקצועי בזכות עצמו, לבוא ללמוד את הקורס "חיבור למודעות על", בין אם בהנחייתי או בהנחיית מי מחבריי הרבים לדרך. מניסיוני, זהו הקורס הטוב ביותר לטובת מטרה זו (ואחרות רבות) שקיים כיום 'בשוק' ושפתוח לקהל הרחב – מקצוענים והדיוטות גם יחד. (מידע נוסף כאן)

מה זה לא

תקשור נאור לא עוסק בהגדת עתידות, מהסיבה הפשוטה שהעתיד פתוח ונכון לשינויים רבים על סמך בחירותינו הפרטיות והקולקטיביות בהווה. 
תקשור אינו 144 או דפי זהב… ההדרכות אינן הסנג'ר שלנו. המידע שיתקבל מן המואר לא יציע לעולם לעשות במקומנו את העבודה שאנחנו יכולים וצריכים לעשות בעצמנו בעולם הממשי לצורך גדילתנו. ההדרכות לא תתרומנה לנטילת אחריות אישית, לעצלות, לפרישות ולאי-התמודדות… ההפך. הדרכה מן המואר תמיד מחזירה את הכוח לידיי השואל, מחברת אותו לרצון האמיתי שלו, למשאבים האמיתיים שעומדים לרשותו, לאמונה בעצמו ולבהירות מה אכן פתוח בפניו. מניסיוני, אנשים שהתרגלו להתנער מאחריות אישית שונאים את זה 🙂 לפחות בהתחלה. אבל אנשים שסלדו כל חייהם, בצדק, מהתערבות מוגזמת של מחנכים ודמויות סמכות אחרות – חשים שהם חוזרים הבייתה סוף כל סוף בשומעם תקשור מן המואר. 

מה זה כן

התקשור מן המואר מצביע על הדומינו הבא שניתן להפיל, כאמור; את הצעד הבא שהמתוקשר יכול לקחת במו ידיו כדי לשוב לדרך המלך בנושא שעליו הגיע לקליניקה להתלונן… ומעבר לתוכן הפרקטי של תקשור, יש בו לעודד את השואל, להחזירו למרכז שלו ולהוות בו כוח ורגישות להמשך דרכו. במילים אחרות: תקשור מן המואר נושא תדרים של ריפוי, ייחודיים לשואל ולזמן בו העלה את שאלותיו. 

יופי טופי, אבל האם זה תמיד עובד?

בהנחה שהמתקשר ממלא את חלקו המקצועי בעסקה – אם המתקושר/מטופל מגיע עם גישה ספקנית מדיי כלפי התהליך (גישה צינית ואלימה משהו), או אם הגיע לא כי באמת רצה אלא כי לחצו עליו להגיע – "הי אשתי שלחה אותי. ת'אמת, אני חושב שזה חארטה אבל אני מוכן לנסות בשבילה" – או אז, גם אם ישמע עתה דברי אלוהים חיים ויוגשו לידיו עשרת הדברות בכבודם ובעצמם – יש סיכוי גבוה שיפטור אותם כלאחר יד וישוב לעבוד את עגל הזהב, כנאמר: "קשה למלא כוס מלאה".

מצד שני, גם אמונה עיוורת בתהליך ו/או במתקשר – נאור ומאיר ככל שיהיה – אינה ראויה לטעמי, שכן אז היא כמו מקפלת בתוכה ותרנות או התנערות מאותה אחריות אישית מהוללת ומאותם הפעלת שיקול דעת בריא ואף ביטול עצמי.

אז מתי זה כן עובד?

לטעמי, הדרך הטובה ביותר לקבל תקשור היא לבוא בגישה שהיא מצד אחד פתוחה וסקרנית, שובבה משהו כשל ילד שמח, ומאידך – מתוך נכונות לקחת את ענייני חיינו במו ידינו, הנכונות ללמוד, לחקור, להתפתח. או אז מתקיים מפגש אמיתי בין מתקשר ומתוקשר, מפגש נאור בין שווים ובגובה העיניים.   

מה צריך לעשות כדי לקבל ממני תקשור ואיך זה יראה במציאות?

זה פשוט: להרים טלפון. בנאדם מגיע אליי לקליניקה, מתיישב, סוגר את הנייד לשעה קלה ואז שואל שאלות עליהן הוא מעוניין לקבל מענה. אחרי כן, אני 'נכנס לתקשור' והתשובות זורמות.

מה צריך לעשות כדי ללמוד באמצעותי תקשור?

ליצור קשר, או אתי או עם מזכירות המכללה לרפואה משלימה כרכור בטל' 04.637.7716. 

היו ברוכים ומבורכים לאחד.


♦ גלגולי מתקשר – סיפורי האישי
♦ מידע על קורס תקשור וחיבור למודעות על
♦ תיק תקשור באתר וואלה!