עליי

הי, שמי גילבר רובננקו-דיין, ובאתר זה תוכלו לקרוא מעט עליי ועל שיטת הטיפול שאני מקדם, על הדרך אותה עברתי ועל האני מאמין לפיו אני מטפל היום באנשים. 

בקצרצרה

מטפל הוליסטי בעל ניסיון קליני של עשרים שנה, מטפל בכיר ברפואה סינית, מתקשר ומדריך תודעתי.

בקצרה

בוגר בית הספר 'תמורות' לרפואה אינטגרטיבית בתל אביב ומרכז AKK שבטוקיו, יפן (התמחות בשיאצו ובטיפולים מנואליים יפניים ורפואה סינית עתיקה); תלמיד ומדריך לאמנות הלחימה אייקידו; תלמיד ומנחה ויפאסנה; ראש מגמת התקשור במכללה לרפואה משלימה בכרכור ומורה למיידעי חיבור למודעות על; מרצה ומנחה מעת לעת סדנאות בארץ ובאירופה לקבוצות פרטיות, ארגונים ציבוריים וחברות מהמגזר העסקי.

%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%95%d7%9c

בארוכה

מילדותי נמשכתי לחקר התודעה והגוף, הרבה לפני שהכרתי את המונח גוף-נפש. טיפלתי בקרובים לי בלי לקרוא לזה טיפול. תיקשרתי באופן טבעי בלי לדעת שזה מה שאני עושה. תרגלתי שיטות מדיטציה שונות והתנסיתי במגוון רחב של אמנויות לחימה ותנועה. עשיתי את כל אלו בתשוקה, בהתמדה ובמסירות, אך עם זאת האמנתי כל אותן שנים כי יעודי בחיים, לפחות מבחינה מקצועית, הוא לעסוק במוזיקה דווקא, בפרט לנגן בפסנתר – אהבה גדולה או חיידק עיקש שנדבקתי בו בגיל הרך.

בעת לימודיי באקדמיה למוזיקה באוניברסיטת תל אביב, נפגעתי בתאונת דרכים שעצרה את תנועתי, תרתי משמע. בעקבות תהליך שיקום מיוחד, החלטתי להתמסר לחלוטין לעולמות התוכן של המזרח הרחוק אשר ליווני כל חיי, בפרט ריפוי והגשת סיוע לאחר, ולהניח לאולימפיאדה של חדרי החזרות, הבמות והאולפנים למיניהם. לפחות כך זה היה בשעתו בעבורי.

למדתי בכמה בתי ספר לרפואה משלימה וכן במספר מסגרות בלתי פורמליות. נסעתי להודו וליפן להשתלמויות ולהתמחויות. במשך 7 שנים זכיתי להיות תלמיד אישי ואסיסטנט של כמה מטובי הרופאים/מורים בתחום (רפואה סינית) שקיימים בימינו.

את הפרקטיקה המקצועית התחלתי בתור מטפל "רגיל" ברפואה סינית. זה מה שהיה כתוב על הדלת. התמקדתי בתחילה בעיקר בעיסויים רפואיים ובטיפולי מגע, במיוחד השיאצו היפני, וכן בהרכבת דיאטות ודיוק תזונה, בהדרכת נשימה נכונה ועבודה נרחבת פיזיותרפוטית על מערכת השלד-שריר. צברתי ניסיון רב בעבודה עם פצועים חבולים ומתרפאים במרפאות כאב ובקופות חולים וכן עם חולי סרטן במח' האונקולוגית של בי"ח איכילוב בת"א. 

בד בבד העזתי יותר ויותר לשלב את אמנות התקשור, פרקטיקה שאני עוסק בה מילדות, בעבודה הקלינית לרפואה הסינית.
ככול שהתקדמתי, השתלמתי בשיטות אימון והדרכה תודעתיות-פסיכותרפויטיות ובדיסציפלינות איזוטריות יותר ופחות, שהפכו ברבות השנים לחלק אינטגרלי בעבודתי, ביניהן 'העבודה' לביירון קייטי, "עץ חיים" (עץ הספירות הקבלי), "חיבור למודעות-על" ועוד.

עוד טיפה'לה

כיום אני מרגיש נוח לקדם בקליניקה ובכיתות בהן אני מורה מגוון רחב של טכניקות ותורות ממגוון זרמים, עמים ואסכולות. המשותף לכל הפרקטיקות בעבודתי הוא הצטיינותן לעבוד במישרין ובעקיפין על היכולות הטבעיות של הגוף והתודעה לשקם ולשכלל את עצמם, ולהעמיד את האדם המטופל במרכז, להבדיל תחלואיו או אותן שיטות עצמן. נוסף לקליניקה, מרבה לעסוק בהדרכה ובהוראה, הן במכללה והן בסדנאות פרטיות ובהרצאות, ובכלל זה מקדש את זמני לליווי בתהליכים אישיים, בינאישיים ומקצועיים. נוסף, כותב טורים בנושאי בריאות, מודעות, יחסי אנוש ו'עידן חדש' לאתרי האינטרנט: וואלה! ו-nrg (מעריב); מחבר הספר "The Scale of Love" (סולם האהבה) בהוצאת Amazon©2011. מייסד "המפגש", סדרת שיעורים פתוחים לקהל הרחב במגוון נושאים שרצה ברחבי הארץ משנת 2013. מתגורר בכרכור עם אשתי מוראג ובנינו סופיאן-גל ונריאן, משתדל להתאמן באייקידו כמה שיותר (שהמורה לא יצעק עלי) ותולש במעט הזמן שנותר עשבים שוטים שגדלים בחצר. 


◊ קישור לסדרת הכתבות 'מודעות עכשיו' במעריב NRG
◊ קישור לסדרת הכתבות 'תיק תקשור' בוואלה!