עליי

הי, שמי גילבר רובננקו-דיין, ובאתר זה תוכלו לקרוא מעט עליי ועל שיטת הטיפול שאני מקדם, על הדרך אותה עברתי ועל האני מאמין לפיו אני מטפל היום באנשים. לקבלת מידע על "הרגלים של מוארים", לחצו כאן

בקצרצרה

מטפל הוליסטי ומורה בעל ניסיון קליני של למעלה מעשרים שנה, מטפל בכיר ברפואה סינית, מתקשר ומדריך תודעתי ("כירורג נפש").

בקצרה

בוגר בית הספר 'תמורות' לרפואה אינטגרטיבית בתל אביב ומרכז AKK שבטוקיו, יפן (התמחות בשיאצו ובטיפולים מנואליים יפניים ורפואה סינית עתיקה); מתאמן באמנות הלחימה אייקידו מ-1988; תלמיד ומנחה ויפאסנה (גוונקה); מייסד מגמת התקשור במכללה לרפואה משלימה בכרכור ומורה למיידעי חיבור למודעות על; מרצה ומנחה מעת לעת סדנאות בארץ ובאירופה לקבוצות פרטיות, ארגונים ציבוריים וחברות מהמגזר העסקי.

%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%95%d7%9c

בארוכה

מילדותי נמשכתי לחקר התודעה והגוף, הרבה לפני שהכרתי את המונח גוף-נפש. טיפלתי בקרובים לי בלי לקרוא לזה טיפול. תיקשרתי באופן טבעי בלי לדעת שזה מה שאני עושה. תרגלתי שיטות מדיטציה שונות והתנסיתי במגוון רחב של אמנויות לחימה ותנועה. עשיתי את כל אלו בתשוקה, בהתמדה ובמסירות, אך עם זאת האמנתי כל אותן שנים כי יעודי בחיים, לפחות מבחינה מקצועית, הוא לעסוק במוזיקה דווקא, בפרט לנגן בפסנתר – אהבה גדולה או חיידק עיקש שנדבקתי בו בגיל הרך.

בעת לימודיי באקדמיה למוזיקה באוניברסיטת תל אביב, נפגעתי בתאונת דרכים שעצרה את תנועתי, תרתי משמע. בעקבות תהליך שיקום מיוחד, החלטתי להתמסר לחלוטין לעולמות התוכן של המזרח הרחוק אשר ליווני כל חיי, בפרט ריפוי והגשת סיוע לאחר, ולהניח לאולימפיאדה של חדרי החזרות, הבמות והאולפנים למיניהם. לפחות כך זה היה בשעתו בעבורי.

למדתי בכמה מכללות לרפואה משלימה במקביל וכן במספר מסגרות בלתי פורמליות. נסעתי להודו וליפן, להשתלמויות ולהתמחויות. במשך 7 שנים זכיתי להיות תלמיד אישי ומתמחה של גל אושרוביץ, מדור המקימים של "מדיסין" המיתולוגית, ואסיסטנט לתקופות משתנות של כמה מטובי הרופאים/מורים בתחום (רפואה סינית) שקיימים בארצנו וגם כמה בחו"ל.

את הפרקטיקה המקצועית התחלתי בתור מטפל "רגיל" ברפואה סינית. זה מה שהיה כתוב על הדלת. התמקדתי בתחילה בעיקר בעיסויים רפואיים ובטיפולי מגע, במיוחד השיאצו היפני – שכן זכרתי חסד נעורים למה שהציל אותי בזמנו – וכן בהרכבת דיאטות ודיוק תזונה, בהדרכת נשימה נכונה ובעבודה נרחבת פיזיותרפוטית על מערכת השלד-שריר. צברתי ניסיון רב בעבודה עם פצועים חבולים ומתרפאים במרפאות כאב ובקופות חולים וכן עם חולי סרטן במח' האונקולוגית של בי"ח איכילוב בת"א. 

בד בבד העזתי יותר ויותר לשלב את אמנות התקשור, פרקטיקה שאני עוסק בה מילדות, בצד העבודה הקלינית לרפואה הסינית.
ככול שהצטברו הפידבקים והתוצאות הטובות, השתלמתי בשיטות אימון והדרכה תודעתיות-פסיכותרפויטיות ובעולמות תוכן איזוטריים יותר ופחות, שהפכו ברבות השנים לחלק אינטגרלי בעבודתי, ביניהן 'העבודה' לביירון קייטי, "עץ חיים" (עץ הספירות הקבלי), מיידעי עידן חדש משלל מקורות ועוד ועוד. 

עוד טיפה'לה

כיום אני מרגיש נוח לקדם בקליניקה, בהרצאות ובכיתות בהן אני מורה מגוון רחב של טכניקות ותורות ממגוון זרמים, עמים ואסכולות. המשותף לכל הפרקטיקות בעבודתי הוא הצטיינותן לעבוד במישרין ובעקיפין על היכולות הטבעיות של הגוף והתודעה לשקם ולשכלל את עצמם, ולהעמיד את האדם המטופל במרכז, בשונה מתחלואיו או אותן שיטות עצמן… כששואלים אותי: "במה אתה מטפל?" אני תמיד אומר "באנשים"… וזו אינה התחכמות. זו המהות. 

נוסף לקליניקה, מרבה לעסוק בהדרכה ובהוראה, באקדמיה, בסדנאות פרטיות, בהרצאות לגופים שונים ובהרכבים משתנים. נוסף, מרבה לכתוב ברשת טורים בנושאי בריאות, מודעות, יחסי אנוש ו'עידן חדש', לרבות לאתרי האינטרנט: וואלה! ו-nrg (מעריב). מחבר הספר "The Scale of Love" (סולם האהבה) בהוצאת Amazon©2011. מייסד "המפגש", סדרת שיעורים פתוחים לקהל הרחב במגוון נושאים שרצה ברחבי הארץ משנת 2013. מקיץ 2017 מקדם במרץ רב מספר סדנאות מקוריות תחת השם "הרגלים של מוארים". חלקן בקבוצות בעולם הממשי ואחת מיוחדת שמתנהלת באופן וירטואלי לחלוטין, בהתכתבות (ראו בתפריט הראשי תחת "תלמידים"). מתגורר בפרדס חנה עם אשתי מוראג ובנינו סופיאן-גל ונריאן, משתדל להתאמן באייקידו כמה שיותר (שהמורה לא יצעק עלי), רודף אחרי סימבה – לביאה קטנטנה בהכחשה שהחליטה לגור עמנו ותולש במעט הזמן שנותר עשבים וסרפדים חצופים בגינה. 


◊ קישור לסדרת הכתבות 'מודעות עכשיו' במעריב NRG
◊ קישור לסדרת הכתבות 'תיק תקשור' בוואלה!