קורס תקשור וחיבור למודעות-על

supreme

חיבור למודעות-על הוא בראש ובראשונה קורס לחיים, קורס שמשנה חיים, מקיף ומעמיק. הוא מתאים לכל מי שרוצה "לעשות פסח" בחייו האישיים/המקצועיים וכולי, בגדר תוכנית יסודית להעצמה אישית הפתוחה לקהל הרחב. בנוסף, הוא מהווה באר אינסופית כמעט של חומר העשרה למטפלים באשר הם ולכלל מגישי הסיוע אוהבי האדם המקצוענים בתחומם – רופאים, פסיכולוגים, משפטנים, עובדים סוציאלים, מורים, מחנכים ושאר נותני שירות למיניהם. תלמידי הקורס לומדים במהלך הלימודים כיצד לטפל בעצמם, רוכשים כלים לעזרת סביבתם הקרובה – בבית, בעבודה, ברחוב – ובתום הקורס מוסמכים להנחותו הלאה לתלמידים משלהם.

חיבור למודעות על הוא קורס תקשור לימודי מובנה ויסודי אשר מכשיר ראייה הוליסטית רבת מעוף אל תוך הפרקטיקה, לתכלס של החיים. הוא מצטיין בשחרור מהיר מדפוסים מעכבים, התמכרויות למיניהן ושלל "הרגלים רעים", ומסייע לנו להתקשר ולחבור לאמת העמוקה שנושא כל אחד מאתנו בתוכו, עם המצפן הטבעי שטבוע בנו, בכל רגע ורגע.

תלמידים שמתמסרים לתהליך ומתמידים בשימוש בכלים, מדווחים על מציאות חיים ההופכת בהדרגה יותר ויותר מבריקה, ממציאות שאופיינה במשך שנים בתור מאבק והישרדות תמידיים לעבר חיי יצירה המאופיינים בפשטות ובהתנהלות קלילה ו"זורמת" יותר ויותר; על תחושת שלום פנימי עמוקה… על שמחת חיים גוברת… על רמות אחרות לגמרי של קשב וריכוז… על צלילות המחשבה, על שקט ובהירות לגבי כל הקשור לייעוד ולמקצוע, וכן מנגד – על פרצי יצירתיות, יצרנות ותפוקה שלא הכירו לפנים. 

את הקורס אני מלמד במכללה לרפואה משלימה כרכור בפורמט אקדמי מורחב ובקבוצות קטנות ואינטימיות בתל אביב מזה יותר מעשור.

חיבור למודעות על מורכב מ-37 מפגשים, 37 פרקים בחיי אנוש, ומעניק ללומדים 37 כלי עבודה מקוריים, פשוטים ואפקטיביים להתמודדות עם כל התחומים העיקריים הרלוונטיים לאנוש: כיצד לאזן את בריאותנו הפיזית והנפשית, כיצד להרמן את הגוף הרגשי שלנו, כיצד לדייק את יחסינו עם הבריות לרבות גישור וניהול משברים, כיצד לעבוד בחוכמה וביעילות עם כסף ו"חומר" מחד ועם הרוח והנסתר מאידך, ועוד ועוד.

בכל מפגש אנו עוברים טיפול עצמי ולומדים כלי עבודה ישים לשימוש עצמי ולעזרת האחר לו נרצה להגיש סיוע. אנו מפתחים ומרחיבים יכולות, שבעבור מי שאינו לומד, מהצד, זה עשוי להיראות לעתים כמו עשיית נסים. אבל הידע שמתקבל בלימודים אינו יותר בגדר נס מאשר החיים עצמם, ידע שפתוח בפני כל מי שמעוניין באמת ובתמים ללמוד ובעיקר לקחת אחריות על חייו וליישם את הכלים הלכה למעשה.

תוך כדי התהליך מתפתחת נכונות גבוהה לחיות מתוך אחריות אישית, אותה "תפיסת ההגה" של חיינו בידינו ואותו סוף מעשה במחשבה צלולה תחילה. כתוצר לוואי, בלי קשר לרקע המקצועי שלנו ו/או לעיסוקנו בחיים, אנו הופכים (או מתעצמים בתור) למתקשרים ולמרפאים טבעיים, ובכל מקרה חושפים את שלל היכולות האישיות הייחודיות לנו, את כישרונותינו הגלויים והכמוסים, את מתנתנו היחודית לעולם.

כדאי להדגיש שלימודי חיבור למודעות על משלבים תיאוריה ומעשה בצורה מאוזנת והם נועדו לשילוב מיידי בעשייה היומיומית. כמו כן הם אינם תלויי אמונה דתית כזו או אחרת, רקע סוציואקונומי או משלח יד לצורך העניין. לראייה יש בינינו התלמידים והמנחים גם יחד – דתיים וחילוניים, מדענים ואמנים, אנשים רציונאליים חובבי לוגיקות מסובכות וטיפוסיים אינטואיטיביים בדרגות שונות, וזאת מכל קשת המקצועות, רמות ההשכלה והמגזרים. 

כל אלה ועוד להדגיש כי אין צורך בידע קודם כדי לרכוש בשלמות את הכלים הייחודיים של מודעות העל וכי ניתן לפרוש בכל שלב בתהליך. ה"תנאי" היחיד הנדרש מתלמידי השיטה הוא לבוא בראש פתוח ובלב הנכון לקבל את החדש, או למעשה המחודש, וזאת כדי להטיב עם חיינו האישיים והמקצועיים ועם חייהם של סובבינו בכללותם.

* * *

בנימה אישית, הגעתי אל לימודי חיבור למודעות על בתחושת רוויה. כוסי הייתה מלאה למדי בנושאי המודעות ובמגוון טכניקות לאמנות התקשור, הטיפול ההוליסטי וכיו"ב. מאז שאני בן 13, במודע, אני מסתובב בסופרמרקט הזה של העידן החדש ומקצועות הרפואה ההוליסטית, מתאמן באמנויות לחימה מן המזרח, נובר בנבכי הרפואות הסינית והיפנית העתיקות והעממיות – והנה בכל זאת, כשפגשתי לראשונה בחיבור למודעות על, הופתעתי ושמחתי לגלות עד כמה לאוקיאנוס ההוליסטי אין תחתית, וכמה פשוטה, יעילה ונגישה יכולה להיות שיטה אחת במרוכז. היא השביחה את חיי האישיים והמקצועיים ואת חייהם של אלפים מחבריי לדרך, לרבות תלמידים ומטופלים, כך שאני ממליץ היום על חיבור למודעות על ובחום רב לכל מי שרוצה לשפר את חייו ולדייק את התנהלותו הכוללת.

(לקריאה נוספת על דרכי האישית בתקשור, לחצו כאן)

השיעורים של חיבור למודעות על התקבלו בתור סדרת הרצאות, טיפולים אנרגטיים והפעלות של דמיון מודרך שירדו בתקשור משנת 2003 ואילך דרך מתקשרת בשם לילה ברזסקי. הקבצים הם בבחינת ידע משוחזר ומעודכן מתקופה קדומה המכונה "אטלנטיס". לילה עודנה ממשיכה לפתח את השיטה, באהבה ובמסירות, ומורידה בקביעות פרקים למתקדמים. את המנדלה שבעמוד זה ציירה רחל אגרי. כל הזכויות שמורות ©


◊ שאלות ותשובות על תופעת התקשור​
◊ סדרת הכתבות בוואלה! "תיק תקשור"
◊ יצירת קשר ללימודי "חיבור למודעות על"

 

גילבר רובננקו-דיין | קורס תקשור וחיבור למודעות על