הרגלים של מוארים – סדנאות משנות חיים

הי… יכולים לקרוא חומר מתומצת, כאן

ויכולים לקרוא בהרחבה, כעת, בלי לעבור מקום 🙂

ביולי 2017, אחרי כ-1800 שעות הוראה ו-250 בוגרים, נפרדתי לשלום ממגמת התקשור שהקמתי במכללה לרפואה משלימה בכרכור 5.5 שנים קודם לכן, ויצאתי לדרך חדשה ומחודשת. היא התחילה בטיול עם המשפחה, שנאלצנו לקטוע כעבור זמן קצר מהמתוכנן, והתפתחה לשורה של מעברי בתים "זמניים" (שישה במספר בטווח של חודש!) באיזור פרדס-חנה-כרכור, ולעוד כל מיני תלאות ועכבות, בצד חיבוק ענק והכנסת אורחים יוצאת דופן מהקהילה המקומית, חברים ותיקים וחברים חדשים. 

בין כל המעברים הללו כאילו שוב אנחנו בני עשרים (בחיים לא אכלתי כל כך הרבה פיצה), מצאתי את עצמי פתאום עם המון זמן פנוי. ובמקום להתבאס על שורת הבלת"מים ושאני די על הספסל, די מנוטרל, דווקא בירכתי על כך. נהניתי מהשהות הצפופה עם הילדים ועם אשתי אחרי שנה שבקושי יכולתי לנשום מרוב התרוצצויות. נכנעתי והתרווחתי אל תוך המצב, ובכך העברתי חודשיים תמימים של אי-עשייה, דגירה בלבד, מנוחה, משחק והתחדשות בתוך המערה.

טוב נו אבל עדיין יש לי פלפל בשחי… מה לעשות. גדיים עם אופק של דלעת לא יכולים יותר מדי זמן רק לרבוץ כמו עציצים. אז נוסף לכל אלה, במשך שעות רבות מדי יום, עברתי ביסודיות על כל נכסי צאן הברזל שצברתי בתור מטפל הוליסטי ומורה לאורך השנים, וגיליתי תגליות מרעישות. 

עברתי על כל התורות שהשתלמתי בהן: הרפואה הסינית והשיאצו, אמנות הלחימה אייקידו, הצ'י-קונג, היוגה לפי איינגר, האימון התודעתי בשלל זרמים, הבודהיזם הטיבטי והויפאסנה הבורמאית, החקירה הנפתלת לבית הספר של ביירון קייטי, פרקים נבחרים מהקבלה היהודית, בפרט הצדדים המעשיים שבה דוגמת עץ הספירות הקבלי (עץ חיים), הנצרות שמרתקת אותי מגיל צעיר, משנתו של אקהרט טולה לרבות אינספור ריטריטים מתועדים, 'חיבור למודעות על' מבית לילה ברזסקי (250 פרקים של רפואת תדרים ומיידעי עידן חדש), אמנות התקשור כפי שנחקרה ונחקרת במגוון רחב של מדיומים (בעיקר במערב ארה"ב), Right Use of Will ופרקי ההמשך, שיטת האניאגרם, ועוד ועוד ועוד. 

עברתי גם על כל מיני ספרים והקלטות שהיוו מקפצות בחיי האישיים והמקצועיים, שהם לאו דווקא מתחומי הרפואה המשלימה וההתפתחות התודעתית. כל מיני ביוגרפיות של מוצלחניקים שכאלה, דמויות ידועות ש"עשו את זה" בעולם הממשי – אנשי עסקים מן המואר, אמנים בעלי שיעור קומה, שחקני קולנוע וכולי, אנשים שכל הווייתם שירות, השראה והגשמה. 

מיינתי. השוויתי כפילויות. זרקתי החוצה רעיונות וטכניקות שאבד עליהן הכלח או שפשוט אינן ראויות לטעמי. ובקיצור: זיקקתי את המיטב, את ה- Best Of, ונשארתי רק עם התכנים שמהותם שגשוג, רוחני וחומרי. רק תכנים מרוממי נפש, מעצימים, שופעי תובנות וכלים פרקטיים משני חיים. 

להדגיש, הקפדתי לנפות החוצה את כל מה שסיסמאתי, ונותרתי רק עם מה שאפקטיבי ורלוונטי לקידום בריאות טובה ויצירה בשלמות בעידן המודרני, אם אפשר לומר דבר כזה. רק עם מה שיכולתי לעמוד מאחוריו בביטחון מוחלט ולטעון שהוא ישים ואשכרה עובד… שהוכיח את עצמו פעם אחר פעם ביותר מ-20 שנות קליניקה ו-12 שנות הוראה והדרכת קבוצות. 

והריהו לפניכם: "הרגלים של מוארים"… כן. כי יש משהו שמשותף בין כל עולמות התוכן הנשגבים הללו, העתיקים ובני זמננו, ובין כל האנשים המרהיבים שצמחו מתוכם ו/או שהצמיחו אותם, שהאירו ושחלקם עודנם מאירים את הדרך לכולנו, בכל הגילאים, המינים והמקצועות. 
האמת, גיליתי שיש כמה משהואים כאלה, ואשמח לחלוק אתכם את המשהואים האלה. את העקרונות. את הכלים. את הידע יקר הערך הזה. לכל מי שמבקש לתת בעיטה ב— ולהעיף את החיים שלה או שלו לשיאים חדשים.

ברמה הארצית, השיווקית, התכלסית, גיבשתי כל מיני מודלים. הראשון שביניהם, הוא בפשטות סדנת בפורמט של טיפול קבוצתי, קצרה ומרוכזת. למעשה, סדנת בסיס (עם אופציה פתוחה לסדנה / סדנאות המשך) לאלה מבינינו שלא בא להם להתחייב לתהליכי תרפויטיים ארוכים ועם זאת שמעוניינים לראות תוצאות. משהו שהוא בגדר חץ חד הישר לחלק האדום שבמטרה. 

סדנת הבסיס הזו – "הרגלים של מוארים" – מורכבת משלוש פגישות של group therapy session, בנות 3 שעות כל אחת. מבחינתי, אפשר לבוא אליה, ומי שמפנים היטב יכול לאחר מכן לצאת לפנסיה. טוב נו, לא ממש. העבודה רק מתחילה בסופה, אבל אתם מבינים למה אני מתכוון. מפגשי ההמשך למיניהם (ראו גם מפגשים פתוחים בהמשך), תלויים בכימיה שנוצרת עם המשתתפים, בהיענות רבתי ובעניין רבותיי. כרגע רצות כמה קבוצות במקביל.

המודל השני שגיבשתי באותו קיץ לוהט הוא סדנה טיפולית וירטואלית עבור כל הרחוקים/מתקשים-להגיע באשר הם שבינינו. מדובר ב-13 משימות כתיבה תרפויטיות שניתן לבצע בצורה עצמית, יען כי בלי לצאת מהבית. אתם כותבים. אני קורא. מעיר/מאיר. אנחנו מתפנג-פנגים עוד קצת בינינו וכשמרגישים שמיצינו, עוברים למשימה הבאה. 

…כל משימה מקלפת שכבה ומכשירה את הקרקע למשימה הבאה. זה תהליך של התבוננות עצמית על דרך החיוב. אנחנו בשיטתיות רבה מאתרים את כל המתנות רבות הערך שהתברכנו בהן ונפרדים לשלום ממה שאינו נחוץ לנו עוד להמשך המסע. זה, ככה, על רגע אחת.

המודל השלישי (!!!) שנולד, הוא מפגשים לא מחייבים הפתוחים לקהל הרחב. אפשר לבוא פעם אחת או יותר. כמה שרוצים מתי שרוצים.

ועוד הזרוע נטויה… 

===

אז… יקרות ויקרים… עכשיו תורכם. מי רוצה להיות מיליון-אור? מי מכם רוצה לבוא ולהיפגש פנים אל פנים ולקבל טיפול מפנק ומשנה חיים בשלושה מפגשים קבוצתיים? ו/או לחלופין – מי רוצה לצאת עמי לדיאלוג וירטואלי, מדייק, כזה שעושה סדר בבלגן, ומעצים כל כך? ואולי בכלל, בא לכם רק טעימונת…? 

רצ"ב לינקים חיצוניים לטפסי הבעת עניין שונים, בהתאם לאופציות שאני מציע בימים אלה. תוכלו למלא פרטים אישיים, לקבל מידע ענייני לגבי התכנים, עלויות, מועדים עדכניים וחצי עוגייה. הנה:

הקבוצות בעולם הממשי, כאן >>> 

https://gilbarboom.wixsite.com/lighthabits

הסדנה הוירטואלית, בקצב שכל משתתף/ת קובע/ת, כאן >>>

https://gilbarboom.wixsite.com/lighthabits/blank-3

המפגשים הפתוחים בעולם הממשי, כאן >>>

https://gilbarboom.wixsite.com/lighthabits/aastyle 

מוזמנים להירשם ואשוב אליכם. מוזמנים לספר לאחרים שעשוי לעניין אותם, לשאול שאלות, להקשות קשקשים ולשתף אותי בכל דבר רלוונטי. ובכל מקרה, מאחל חיבוק ענק לשנה טובה שמתחילה תמיד עכשיו, פוריה ומלאת אור לכולם! 
גילבר

 


הצילום מאת Marjorie Bertrand
https://unsplash.com/@machossette

 

_ _ _ 

כל האמור באתר זה הינו בגדר חוות דעת אישית של המחבר ואין לראות בדברים אלו בגדר יעוץ מסוג כלשהו, הנחיות או המלצות. כל הפועל בהתבסס על האמור כאן – עושה זאת באחריותו האישית.